OSUL2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wizyta partnerska została organizowana przez Fundację AgroPermaLab, https://www.facebook.com/agropermalab 
Osoby z Kirgistau to przedstawiciele ministerstw rolnictwa, zdrowia i gospodarki, dyrektorka naszej organizacji partnerskiej Fundacja Agencja Inicjatyw Rozwojowych, ADI oraz niezależna ekspertka ds bezpieczeństwa żywności.
Projekt: Wsparcie dla rozwoju przetwórstwa wśród drobnych rolników w Kirgistanie. Pierwszy krok. 
Celem projektu jest stworzenie możliwości do wykonania pierwszych kroków w celu dostosowania prawa ułatwiającego rozwój małego przetwórstwa rolniczego i sprzedaży na niedużą skalę na lokalnych rynkach w Kirgistanie.
 
kirgis1
Poza spotkaniami w CDR w Radomiu, ODR i ministerstwie rolnictwa, mieliśmy tez objazd po gospodarstwach prowadzących przetwórstwo 
Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA - Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
 
kirgis 2

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: 603 061 561

e-mail: eul@grzybow.pl

 

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.