logo-erasmus2veluxmini

ziarno-mini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 2001 roku w Grzybowie wcielamy w życie idee uniwersytetu ludowego. 15 lat temu podjęliśmy się realizacji pierwszych dwóch kursów dla kobiet z lokalnej społeczności. Obecnie grupą do której kierujemy nasze działania są młodzi dorośli zainteresowani ekologicznym rolnictwem, wytwarzaniem żywności, tradycyjnym rzemiosłem, kulturą i ekologią.

Wspólnie tworzymy Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie, na Mazowszu, będący przykładem inicjatywy dedykowanej edukacji przez całe życie.

W ramach projektu:

  • Został opracowany program nauczania dwóch pilotażowych kursów rolnictwa ekologicznego dla grupy młodych dorosłych liczącej ok.30 osób. Każdy z nich przewidzieliśmy na dwa lata.

  • Ulepszyliśmy istniejącą infrastrukturę, wybudowaliśmy nowy budynek w którym znajdują się sale warsztatowe oraz pokoje dla studentów

Całkowite dofinansowanie jakie otrzymaliśmy od Fundacji Velux wynosi 985 000€. Dzięki niemu mogliśmy pokryć koszty budowy nowego budynku oraz odnowienia już istniejących, a także przeprowadzenia pierwszych kursów i działań promocyjnych.

 

 

 

 

 

Aktualności

02 Cze

Warsztaty budownictwa naturalnego 29.07-4.08.2018

Wszystkich zainteresowanych budownictwem z wykorzystaniem naturalnych materiałów zapraszamy w lipcu do Grzybowa!

Więcej...
26 Maj

Zjazd na Lubelszczyźnie

Właśnie odbywa się kilkudniowy zjazd na Lubelszczyźnie w ramach trzeciego kursu rolnictwa ekologicznego EULu. Nasi studenci uczą się u najlepszych rolników ekologicznych z regionu.

Więcej...
23 Maj

Nowy kurs wakacyjny: EUL w pigułce!

...albo w łupinie orzecha!   Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, którzy chcieliby  z bliska przyjrzeć się, jak działa EKOLOGICZNY UNIWERSYTET LUDOWY, a niestety z różnych względów nie mogą poświęcić dwóch lat na kurs rolnictwa ekologicznego.

Więcej...
22 Maj

W ojczyźnie N.F.S. Grundtviga

Dlaczego nie warto przeprowadzać egzaminów? Jaka jest rola nauczyciela w procesie uczenia? Co oznacza zrównoważony rozwój w codziennej praktyce? Na te i inne pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi w Danii -ojczyźnie wielkiego myśliciela i wizjonera N.F.S Grundviga.

Więcej...

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2, 09-533 Słubice

tel./fax: (24) 277 89 63
tel. kom.: 606 805 900

e-mail: eul@grzybow.pl

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.