OSUL2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie powstał dzięki wsparciu duńskiej Fundacji Velux. 

PROGRAM kursu opracowywany został we współpracy międzynarodowej dzięki projektowi z programu Erasmus+ pod tytułem: "Budowanie kompetencji kluczowych a pedagogika uniwersytetów ludowych w Europie XXI wieku".

Obecnie rozpoczynamy IV kurs  rolnictwa ekologicznego w EUL! Zaczynamy 5 dniowym zjazdem w Grzybowie 30 sierpnia - 3 września 2021 r. z udziałem wybitnych gości ze Szwjacarii (Reto ingold) i Włoch (Andrea Ferrante). Zainteresowanych prosimy o wypełnienie i wysłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. formularza zgłoszeniowego ze strony http://www.eul.grzybow.pl/kursy/rekrutacja lub potwierdzenie chęci udziału w kursie

Od uczestników kursu pobierane są opłaty w wysokości 800zł/semestr. Pokrywają one niewielką część kosztów związanych z noclegami, wyżywieniem, materiałami do zajęć oraz honorariami wykładowców. W pierwszym semestrze jest planowanych 20 dni nauki stacjonarnej i minimum 2 miesiące praktyk.

Studenci ponoszą też koszty dojazdów na praktyki i zjazdy oraz ewentualnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Kurs rolnictwa ekologicznego  jest częściowo dofinansowany z projektu Ogólnopolskiej Sieci Uniwersytetów Ludowych z programu Program Wsparcia Rozwoju Uniwersytetów Ludowych z Narodowego Instytutu Wolności (zjazd listopadowy 2021) oraz programu Erasmus+ , projekt "Bridging Generations in Agroecology".

 

veluxlogo

 

 erasmus

  

Zapraszamy do obejrzenia filmów o naszym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie!

 

 

 

Aktualności

16 Maj

"Życiodajny Ogród" czas tworzyć!

Dziś rano rozpoczął się pierwszy w Polsce Kurs Ogrodnictwa Ekologicznego pod wodzą Asi Bojczewskiej i Wioli Olejarczyk.

Więcej...
03 Kwi

Nowy krótki kurs: OGRODNICTWO EKOLOGICZNE

 14 dni teorii i praktyki:  WIOSNA 16-22.05.2022 LATO 29.08-4.09.2022   „Życiodajny OGRÓD”, kurs ogrodnictwa ekologicznego

Więcej...
17 Mar

Drugi zjazd IV Kursu Rolnictwa Ekologicznego

[zdjęcia MN] W Grzybowie ruch na całego. Kozy rodzą, pracownicy dwoją się i troją przy organizacji Seminarium "Dobre Żniwa", a studenci uczą się o roślinach, co pokazuje film. [youtube height="100" width="280" align="left|right|none"]https://www.youtube.com/watch?v=R92LWuU-jEc[/youtube]

Więcej...
06 Mar

Nowa ścieżka edukacji w EUL

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy po kilku miesiącach intensywnych przygotowań wykonał ważny krok w kierunku utworzenia nowych kwalifikacji zawodowych (we współpracy z ekspertami i ekspertkami Instytutu Badań Edukacyjnych oraz znakomitą ekipą specjalistów i specjalistek merytorycznych).

Więcej...

Dane kontaktowe

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: (24) 277 89 63
tel. kom.: 606 805 900

e-mail: eul@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl

Idea

Idea Uniwersytetu Ludowego zrodziła się w XIX wieku w małym rolniczym kraju skandynawskim. Genialny Grundtvig, który dla swoich rodaków – Duńczyków, jest równie ważny jak inny jego krajan - Hans Christian Andersen, zaproponował formę edukacji dorosłych, którą nazwał FolkHøjskole.